Halepce Katliamı – 16 Mart 1988 (video)

Halepce katliamı dünya tarihinin en büyük utanç tablolarından biridir. Binlerce Kürt insanın kadın-erkek, yaşlı-genç-çocuk dinlemeden öldürüldüğü bir yer olarak kaldı hafızalarda. Saddam Hüseyin mezaliminden ne kadar kaçmak istedilerse de bombaların biyolojik etkilerinden kurtulamadılar. Hala etkisi devam etmekte. 21. yılında hiçbir kürt vatandaşı hala o soykırımı unutamadı. Ancak 21 yıl sonra katliamın başı olan Kimyasal Ali yargılanabildi.

Halepçe katliamının sonucunun bu derece büyük olmasını politik sebeplerine değinmek istemiyorum. Bu konu hakkında haberleri olanlar zaten biliyorlar. Halepçe katliamını anlatan aşağıdaki videoyu izlemenizi istiyorum. Katliamdan hemen sonra çekilen görüntüler ve akrabasını kaybeden birinin anlatımı var. Videonun sonunda bu katliamı şarkı sözlerine döken Şivan Perwer’in Halepce şarkısını dinleyebilirsiniz.

Reklamlar

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir Yanıt to “Halepce Katliamı – 16 Mart 1988 (video)”

  1. Anonymous Says:

    lanet olsun bunca olanlardan sonra halen kürtlere kin besleyenlere lanet olsunnnnnn….lanet olsun kürt türk kardeşliğine karşı gelenlere birbirine düşürene ve lanet olsun bu topragı sadece türk toprakları olarak görenlere lanet olsunnnnn

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: