Avustralyalı Gencin Müslüman Oluşu (video)

Facebook’da paylaşılan çok güzel bir videoyu sizinle de paylaşmak istedim. Avusturlyalı bir gencin gerçekten araştırarak müslüman oluşunu kendi ağzından dinleyeceksiniz. Samimi anlatışı sizi saracaktır. Nasıl daha iyi ve daha güvenilir biri olduğunu anlatacaklar. Elimizdeki nimetleri bilme açısınından çok harika bir örnek.

Müslüman olan Avustralyalı gencin hikayesi:(yaklaşık 15 dak.)

İzlediğiniz videoyu lütfen herkesle paylaşın. Daha çok kişinin izlemesine yardımcı olun. Aşağıdaki yorum kutusuna yorumunuzu esirgemeyin

Şu anda video paylaşım sitelerinde izlenme rekorları kıran bir video dolaşıyor. Videoda Avusturalya’lı Rubin değişik dinleri araştırdıktan sonra nasıl Müslüman olduğunu anlatıyor.

Üniversitenin ilk yılında anne-babasının ayrıldığını, köpeğinin öldüğünü ve bundan dolayı zor bir dönem geçirdiğini anlatan Rubin, daha sonra Hıristiyanlıktan başlayarak, Yahudilik, Hinduizm ve Budizm’i araştırdığını ifade ediyor… Ünlü standapçıları aratmayacak şekilde Müslüman olma hikayesini anlatan Rubin, İslam’a yönelik önyargısını ve camiye düşen yolunu dinleyenleri kahkahalara boğan bir üslupla anlatıyor. Müslüman olduktan sonra Ebu Bekir ismini alan Genç, İslam Dinini seçmek için evinde oluşturduğu atmosferden bahsediyor ve Allah’tan varlığını göstermesi için çok küçük de olsa bir işaret bekliyor… Ancak o beklediği işaret bir türlü gelmiyor ve bundan rahatsız olduğunu anlatıyor. Daha sonra tekrar Kur’an-ı Kerim okumaya başlayan Genç, aradığı işareti ilk okuduğu ayette buluyor.

Avustralyalı gencin müslüman oluşu videoyu indirmek isteyenler tıklasın

İzleyemeyenler aşağıdaki oynatıcıyı kullansınlar:

Reklamlar

Etiketler: , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: