Kamuya 100 bin Memur Alımı 2009

2009 yılı memur alımları ile ilgili haberler gelmeye devam ediyor. Bu seferki haber ise devletin tam 100 bin memur alımı yapacak olması. Alım şartları ise KPSS’ye girmiş ve barajı geçmiş olmak. Memur olmak isteyenlere müjde Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, memurluk hayali kuranlara müjdeyi verdi. Başesgioğlu, 27-28 Haziran tarihlerinde yapılacak KPSS ile bu yıl içinde sözleşmeli ve kadrolu memur olmak üzere yaklaşık 100 bin personel alımı olacağını söyledi.

Temaslarda bulunmak, temel atmak ve açılış törenlerine katılmak üzere seçem bölgesi Kastamonu’ya gelen Bakan Başesgioğlu, Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası’nı (KATSO) ziyaret ederek yeniden göreve seçilen yönetimi kutladı. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başesgioğlu, bı yıl KPSS yapılacağını belirtirken telefonla Ankara’yı arayıp, yetkililerden bilgi aldı.

GENÇLERE YENİ İMKAN

Başesgioğlu, KPSS’nin bazen her yıl, bazen iki yılda bir yapıldığını hatırlatırken şöyle dedi: “Bu yıl yapılacak sınava yeni mezun olacak çocuklarımız da girip, başarılı olmaları halinde kamuda çalışma hakkı kazansın. 2008 yılında sınava girip puanını yükseltmek isteyen gençlerimize de böyle bir imkan tanımış oluyoruz. Hem puanı yükseltmek, hem de yeni mezun öğrenci çocuklarımızın sınava girmelerinin önünü açacak bir düzenleme.”

2009 YILINDA KAMUYA 100 BİN PERSONEL ALINACAK

Her yıl kamuya alınacak personeli açıklıyoruz. Merkezi bütçe olarak 21 bin civarında memur kadrosu açıklandı. Polis, sağlık ve diğer tekilatlarımıza sözleşmeli personel alınması sözkonusu. Yeni bunu şöyle karşılaştırdığımız zaman, 90 ila 100 bin arasında sözleşmeli, hem de değişik adlarla personel alınacak. KPSS, ÖSYM ile görüşülerek 27-28 Haziran tarihlerinde olabilir.

Konuya ilgili yorumlarınızı ve sorularınızı yorum kısmından iletebilirsiniz. Umarım bu müjdeli haber de diğer memur alımı haberleri gibi yalan çıkmaz. Herkese başarılar.

Yeni Güncellenmiş Yazı: 25 Bin Memur Alımı (yeni kadrolar 2009)

Reklamlar

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: