CVnin Akıllısı Makbuldur – akillicv.com

Ekonomik krizde bırak iş bulmayı, işçi çıkarımlarının olduğu bir döneme girdik. Böyle bir durumda iş aramak bile abes kaçıyor. Eğer başvurularında torpil kullanamıyorsanız o zaman iyi hazırlanmış ve doğru yere yönlendirilmiş bir CV bir iş sahibi olabilmek için önemli bir adım. İnternet ortamında hizmet veren ve firmalar ile iş arayanlar arasında köprü olan Akıllı CV‘de iş bulmak için kolları sıvayanların başvurabileceği sitelerden biri. CV doğru yerlere gittiğini bilmek isteyenler incelemeye okumaya başlayın 🙂

Bu sitenin diğerlerinden en büyük farkı CV’nizin nasıl aşamalardan geçtiğini takip edebilme şansına sahip olmanız. Nede olsa internetten iş başvurusunda bulunan, sonra "acaba CV"’im okundu mu?" diye düşünenlerin sayısı hiç de az değildir. İşte CV’nin akıllısı tam da böyle bir anda devreye girerek farkını ortaya koyuyor. Akıllı CV eğer CV firmalar tarafından inceleniyorsa bu bilgiyi sektör ve firma adı belirtilerek adaya e-mail aracılığı ile bildiriyor. O firmaya başvuran kişiler arasında kaçıncı kişi olduğunuzu da öğreniyorsunuz.

Diğer taraftan Akıllı CV’nin özellikle kriz döneminde önemli bir iddiası da iş arayanlara kısa sürede iş bulmayı, kurumsal üyelere ise en iyi adayı bulmayı vaat etmeleri. Ülkü Erdoğan "En iyiyi seçmek şansa bırakılmaz." diyor ve en titiz oldukları konunun en doğru adayın doğru bir yerde işe yerleştirmek olduğunu söylüyor. akıllıcv

CV’nin doğru yere yönlendirilmesi, bunun karşılığında tek bir kuruş ödememek ve sonuçta da iyi şirketlerin birinde işe girmek fikri hiç fena değil. Fakat insan düşünmeden edemiyor "ya bilgilerimin gizlilik esası gözetilmezse". Nede olsa insanın en yakınına dahi güvenemediği bir dönemden geçiyoruz. Bir de tabii paylaştığımız bilgilerin başka yerlere satılma korkusu çoktan hepimizde oluştu. Ülkü Erdoğan http://www.akillicv.com üzerinden başvuruda bulunan herkesin bilgisinin %100 gizlilik esası güvencesi altında olduğunu söylüyor. Hatta daha başvuru aşamasında kendi bilgilerini göstermek istemediği firmaları işaretleyerek bunu engelleyebiliyor. Tabii diğer taraftan firmalar ile yapılan sözleşmelerde de buna uyulmadığı takdirde cezai yaptırıma tabi tutulma şartı konuluyor.

Doğru hazırlanan bir CV ve doğru yere iletmek iyi bir iş kapısını aralamanın ilk aşaması. "Birçok şey denedim ama bir şey olmadı." diyenler bir de buradan deneyebilir.

Reklamlar

Etiketler: , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: