Migros 12 Bin Kişiyi İşe Alıyor

migros 2009 yılı içinde 400 mağaza açacak olan Migros , 2009 yılı için 6 milyar TL ciroya odaklandıklarını, ayrıca, 2009 ve 2010 yıllarında toplamda 12 bin yeni personel alacaklarını duyurdu. Krizin etkileriyle endişeye kapılmadan büyüme planlarını aynen hayata geçireceklerini vurgulayan Tort, yeni istihdam hedeflerini de “İki yılda toplam 12 bin yeni istihdam” olarak açıkladı.

2008’in sonunda 1.191 mağaza ve 698 bin metrekare net satış alanıyla öngörülen büyüklüğe ulaştıklarını dile getiren Tort, rakamların her seferinde hedefledikleri büyüklüğe ulaşıldığını gösterdiğini, 15 Şubat itibariyle 722 bin net satış alanı ve 1.245 mağaza ile hizmet verdiklerini, 2009’da şubat ayının ortasına kadar 1,5 ayda biri yurt dışında Azerbaycan’da olmak üzere 54 yeni mağaza açmış durumda olduklarını söyledi. Bir kişiye sağlanan istihdamın Türkiye’de en az dört kişiyi pozitif yönde etkilediğini belirten Özgür Tort, kayıtlı istihdamın desteklenmesinin önemine dikkati çekerek, Migros Grubu‘nda satış ve verimlilik kadar yaratılan istihdamın da çok önemsendiğini kaydetti. Özgür Tort, şunları söyledi:

İşsizlik hem perakende sektörü hem de Türkiye için çok ciddi bir tehlike. Bildiğiniz gibi, yapılan tüm makro hesaplamalarda çalışan bir kişinin kendisiyle birlikte en az dört kişiye bakmakla yükümlü olduğu varsayılır. Bu rakam bugünkü Türkiye gerçeğinde belki de iyimser bile kalmakta. Bu nedenle, Türkiye; de bir kişinin işsiz kalmasıyla, dünyanın herhangi bir yerinde, ABD’de, Avrupa ülkelerinde bir kişinin işsiz kalması farklı anlamlar taşıyabilir ve farklı sosyal sonuçlar doğurabilir. Yürüttüğümüz faaliyeti sadece ticari bir aktivite olarak değil istihdamı destekleyen bir sorumluluk olarak da görüyoruz. Bu vesileyle, 2009 yılı içinde yaklaşık 6 bin yeni istihdam öngörüyoruz. Sözünü ettiğim rakam direkt yeni istihdamdır, turnover nedeniyle oluşan tekrar alım ve büyümemiz nedeniyle endirekt istihdam bu rakam içinde bulunmamaktadır. 2010 sonuna kadar ise toplamda 12 bin kişiyi istihdam etmiş olacağız.”

İstihdam sağlayanlara destek sağlandıkça hem ülke hem vatandaş hem de ekonomik harcama gücüne katılım nedeniyle artan talep yüzünden üretimin kazanacağını belirten Tort, bu ortak kazanım için mutlaka kayıt içinde olunmasının şart olduğunun altını çizdi.

Başvuru için TIKLAYIN
isbasvuru@migros.com.tr
magazaisbasvuru@migros.com.tr

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: