Fenercell – Avea’nın İlk Sanal Operatörü

Fenercell, Fenerbahçe ve Avea arasında geliştirilen ortaklık sonucunda Türkiye’de yeni bir sanal operatör olarak doğuyor. Fenerbahçe de ilk sanal operatöre sahip ilk Türk takımı olarak böylelikle tarihe geçecek. Fenerbahçe Kulübü ile Avea arasındaki mobil telekomünikasyon işbirliğinin projesi olan Fenercell, 23 Şubat Pazartesi günü İstanbul’da yapılan toplantıyla tanıtıldı.

20090223110751 Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri‘ndeki tanıtım toplantısına, Fenerbahçe Kulübü ve Avea’nın üst düzey yöneticileri katıldı. Türk Telekom Grubu’ndan yapılan açıklamada, ayrıca Fenerbahçe ile yapılan sponsorluk anlaşmasının 2013 yılına kadar uzatıldığı, Şükrü Saracoğlu Stadyumu’nda daha önce "Telsim" olarak adlandırılan tribüne "Türk Telekom Tribünü" adının verildiği bildirildi. Ee nerde diğer takımlar!..Hadi Galatasaray’ım böyle olmayacak. Türkiye’de en çok taraftara sahip olan takımsın. Kıskandırmadan taraflarını GScell bekliyoruz 🙂

Ücretlendirme Tablosu:

2009-02-25_1015

Toplantıda yapılan basın açıklamasının ana metni şöyle:

Ana sponsoru Avea ile ‘mobil telekomünikasyon işbirliğine’ giden Fenerbahçe Spor Kulübü, Türkiye’de bir ilk olarak ‘Fenercell’ markası ile tüm Fenerbahçe taraftarlarını çok özel avantajlarla konuşturacak.

Dünya’nın sayılı araştırma kuruluşlarından Deloitte’un açıkladığı raporda dünyanın en zengin 20 spor kulübü arasına giren ilk Türk takımı olmayı başaran Fenerbahçe Spor Kulübü, kulüp gelirlerini artıracak yepyeni bir proje ile taraftarını selamlıyor. "Türkiye’nin en çok konuşturan ve en çok tercih edilen" GSM operatörü Avea ile mobil telekomünikasyon işbirliğine giden Fenerbahçe, "Fenercell" markasını yaratarak, taraftarının kullanımına sunuyor. Fenercell’li olan taraftarlar, bundan böyle özel avantajlarla hem doyasıya konuşacak hem de tutkuyla bağlı olduğu sarı-lacivert renkler için kulübün geleceğine katkıda bulunacak.

İletişim sektöründeki en önemli yatırımını kulübün ana sponsoru olan ve ‘Konuş Doya Doya’ sloganı ile "Türkiye’nin en çok konuşturan" GSM operatörü olma özelliğini taşıyan Avea ile gerçekleştiren Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Fenercell tanıtım toplantısına Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Avea CEO’su Cüneyt Türktan, Fenerbahçe Spor Kulübü Asbaşkanı ve Fenerbahçe İletişim Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç, Avea üst düzey yöneticileri ve Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.
Törende konuşan Avea CEO’su Cüneyt Türktan, "Dünyada yaygın olarak sunulan mobil sanal operatörlük öncesi "Mobil Telekomünikasyon İşbirliği" hizmet modelini Türkiye’de ilk defa biz hayata geçiriyoruz. Türkiye ve Avrupa’nın güçlü markalarından biri olan Fenerbahçe Spor Kulübü’nün, Türkiye’nin "en çok konuşturan ve en çok tercih edilen operatörü" Avea ile böylesine önemli bir işbirliğine imza atması her iki taraf için de büyük bir anlam ifade ediyor.

Fenerbahçe taraftarları, hangi operatörden olursa olsun mevcut numaralarını Fenercell’e taşıyarak ya da Fenercell markası ile yeni bir hat alarak Avea’nın güçlü altyapısı ve Fenercell’in benzersiz tarifeleri ile doya doya konuşacaklar" dedi.

Hedef: 1 milyon abonelik
Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından son dönemde, Avea ile geliştirilmiş olan kuvvetli stratejik ortaklığın bir uzantısı olarak gerçekleşen Fenercell, klasik mobil konuşma ve SMS’i rekabetçi tarifelerle sunmanın yanında, teknolojinin elverdiği tüm imkanları kullanarak yaratıcı katma değerli servisleri de taraftarlarının hizmetine sunacak. Fenercell, gelişmekte olan katma değerli servisler sektöründe sunacağı hizmetlerle, Fenerbahçe taraftarlarıyla kurulan gönül bağını sanal ortamda da pekiştirecek. Kendi kendini finanse edecek bir model üzerine kurulan Fenercell ile ilgili Türkiye’nin en geniş taraftar kitlesine ve en değerli markalarından birine sahip olan Fenerbahçe’nin hedefi, orta vadede 1 milyon abonenin üzerine çıkmak ve yıllık 20 milyon TL brüt geliri aşmak. Tüm dünyada futbolun aynı zamanda bir endüstri ve yönetim alanı olduğunun kabul gördüğü günümüz koşullarında, endüstriyelleşme sürecinde Türkiye’nin örnek ve ilerici kulübü olarak her daim ön plana çıkan Fenerbahçe, kurumsallaşma adına attığı adımlara Fenercell ile yeni bir ivme kazandırmış oluyor.

İster Numaranı Taşı, ister yeni hat al

Fenercell tarifesi avantajlarından faydalanmak isteyen Fenerbahçe taraftarları, isterlerse mevcut numaralarını kullanmaya devam edebilecekler. Fenerbahçe taraftarları, hali hazırda faydalandıkları mobil telekomünikasyon hizmetlerini ekstra bir külfete girmeden Fenercell markası altına alarak, hem avantajlı konuşma fırsatı bulacak hem de Fenerbahçe Spor Kulübü’nün geleceğine yatırım yapacaklar. Taraftarlar Fenercell markalı yeni bir SIM kart ile hangi mobil operatörden olursa olsun mevcut numaralarını ön kodu dahil Avea’ya taşımak suretiyle Fenercell’li olabilecekleri gibi, yeni bir hat alarak da Fenercell’den yararlanabilecekler. Fenercell’li olan tüm aboneler telefon görüşmesi, SMS/MMS, mobil internet ve tüm diğer katma değerli servisler gibi standart GSM hizmetlerinin tamamından Fenercell markası ile faydalanacaklar.

SIM kartta ve telefonda ‘Fenercell’ yazacak

Tüm Avea bayileri ile yetkili Türk Telekom ve yetkili Fenerium bayilerinde satışa çıkan Fenercell, hem spor dünyası hem mobil iletişim sektörü açısından ilkleri gerçekleştirmekte. Fenercell projesi, Türkiye mobil iletişim pazarına yeni bir açılım getiriyor. Bu projeyle Türkiye’de bir ilk olarak bir GSM operatörü ve bir spor kulübü işbirliği ile mobil dünya yeni bir platforma taşınıyor.
Fenercell’i tercih eden abonelerin SIM kartlarında özel Fenercell logosu yer alacak ve cep telefonlarının ekranlarında ‘Fenercell’ yazacak. Özel avantajlı tarife paketleri ve kampanyalarla taraftarın karşısına çıkmaya hazırlanan Fenercell’in en önemli özelliklerinden biri diğer operatörlerin abonelerinin faydalanmadığı, Fenerbahçe’ye özel hizmetleri sunacak olması. Fenercell, Fenerbahçe’yi ilgilendiren video görüntülerinden maçlardan özel enstantanelere kadar pek çok özel kareyi abonelerin cep telefonu ekranlarına taşıyacak. Ayrıca Fenercell’li aboneler kulüple ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenme şansına sahip olacaklar. Maç bileti, forma, futbolcularla tanışma gibi birbirinden özel fırsatlar da Fenercell abonelerini bekleyen sürprizler arasında yer alıyor.

İster faturalı ister faturasız

Fenercell’li olmak isteyen Fenerbahçe taraftarları abone olmak için faturalı ya da faturasız hat seçenekleri arasında tercih yapabilecekler. Fenercell aboneleri, telefonlarına kontör yüklemek istediklerinde özel olarak satışa sunulacak özel Fenercell marka ve logolu kontör kartlarını kullanabilecekler. Fenercell’e özel hizmet verecek olan 444 0 907 numaralı çağrı merkezi ile www.fenercell.com, wap.fenercell.com adresli web ve wap siteleri de abonelerin erişimine açık olacak.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: