e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine Giriş (e–Karne)

Milli Eğitim Bakanlığı’nın oluşturmuş olduğu bu site sayesinde en basiti nden sınavlardan aldığınız notları ve devamsızlıklarınızı öğrenebilirsiniz. Önceden sadece ilköğretim için yapılan bu sistem artık ortaöğretim(lise) içinde geçerli. Bu sistemi kullanmak için gerekli olan sadece iki şey var:

  1. T.C Kimlik Numaranız
  2. Okul Numaranız

Elinizde bunlar olduğu sürece notlarınız hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. Eski yılların notlarına da bakabilirsiniz. Tabi bu sistem en son babalar duyar mesele olduğu için en çok velilerin işine yaradı 🙂

Peki e-Okul Nedir?

E-Okul elektronik okul sistemidir. Bu sistemde her hangi bir okuldaki öğrencilerle ilgili her türlü bilgiye ulaşılabilir. Öğrencilerin aile bilgileri sağlık bilgeokul_001ileri ailesindekilerin sağlık bilgileri gibi. Bu sistemde temel amaç öğrencilerin bilgilerini sanal ortamda toplayarak her hangi bir durumda anında müdahale etmektir. 1-2 senedir kullanılmaya başlayan bu sistem ilerleyen zamanlarda MEB’in vazgeçilmesi olacaktır. Çünkü günümüzde teknoloji ile eğitim birbirinden ayrılmaz bir bütün haline gelmektedir. Bu sistemde öğrencilerin not bilgileri davranış notları gibi bilgilerde yer almaktadır. Dileyen veliler bu bilgilere sistem üzerinden ulaşabilmektedir.

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine giriş için tıklayın

Reklamlar

Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: