2009 Yılı Geçici Personel Alımı Olmıyacak

Bu yazı, şuanda okuduğunuz blog dahil çoğu internet sitesinde yanlış yorumlanarak verilen bir haberi düzeltmek için yazılmış bir yazı olacak. 2009 yılında 21000 geçici personel alınacak haberi maalesef bir yanlış değerlendirme olmuş. Yeni personel alımıyla ilgili kararnamede yer alan açıklamaların yanlış yorumlandığı ortaya çıktı. Yayımlanan kararnameyle ilgili olarak herkesi aydınlatacak açıklamalarda bulunalım:
Yeni Personel alımının olmayacağı ve resmi gazetede yayımlanan kararnamenin sadece 2008 yılında çalıştırılan 4/C’lilerin 2009 yılında da çalıştırılabilmeleri için yapılan teknik bir düzenlemeden ibaret olduğu anlaşıldı.
Söz konusu kararname medyada ilk önce yeni personel alımı şeklinde yorumlanmıştı. Kararnamede belirtilen ve belirtilmeyen hususlar ise şöyle:

  1. Söz konusu kararname sadece ve sadece 2008 yılında çalıştırılmakta olan geçici personelin 2009 yılında da çalıştırılmasına imkan tanıyan teknik, formalite bir düzenlemedir.
  2. Bu kararnamenin yeni personel alımı ile bir ilgisi bulunmamaktadır.
  3. Kararnamede yer alan özlük haklara ilişkin düzenlemeler 2008 yılındaki kararnamede de yer almış olup, yeni bir husus bulunmamaktadır.

O yazıma nereye ve nasıl başvurabiliriz şeklinde yorum yapan arkadaşların burayı okuması için link yerleştireceğim. Yok yere bir umut verdiğimiz için özür dileriz.

Reklamlar

Etiketler: , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: