3G ile Görüntülü Konuşma Nedir & Nasıl İşliyor?

3G, şu an kullanmakta olduğumuz 2G teknolojisi olan GSM teknolojisinin bir üst versiyonudur. Generation kelimesinden gelen 3G ismi ülkemizde 3. Nesil (3N) olarak da belirtiliyor. Bu teknolojiyi, gitmek istediğimiz bir yere tren yolculuğu yerine uçakla gitmek gibi tanımlayabiliriz. 3G teknolojisiyle aradığınız kişiyle aynı MSN’de olduğu gibi görüntülü olarak konuşmanız sağlanacaktır. Bu konu ile ilgili sorular ve önemli hususlar ise şöyle sıralanabilir:

Telefonum 3G teknolojisine uyumlu mu?

Telefonunuzun 3G teknolojisine uyumlu olup olmadığını aşağıdaki görselden öğrenebilirsiniz. (büyük hali için üstüne tıklayıverin) Aldığınız yerde telefonunuzun özellikler sayfasında 3G özelliği işaretliyse yada varsa kullanmakta olduğunuz telefon 3G teknolojisine uyumludur.

301108_3Gcep

Görüntülü görüşme yapmak

3G özelliğine sahip telefonunuz ile görüntülü görüşme yapmak için telefonunuzda uygun bir kamera bulunması gerekmektedir. Ayrıca aradığınız kişinin telefonunun da 3G teknolojisini desteklemesi gerekmektedir. Uygun bir kamera her zaman telefonun önünde bir kamera olacağı anlamına gelmez. Örnek olarak Toshiba TS600 model telefonun tek kamerası olmasına rağmen görüntülü görüşme yapılabilmektedir. Bunu, telefona ait kameranın 180 derece dönebilmesi sağlamaktadır.

3G teknolojisinde görüşme ücretleri ne olacak?

3G teknolojisi kullanılmaya başlanıldığında tarifenizle ilgili düzenlemeler yapılacaktır. Fakat bunlar normal konuşmalarınız veya kısa mesajlarınızı kapsamayacaktır. 3G teknolojisi ile birlikte tarifenize görüntülü görüşme ücreti eklenecek ve internet ücretlendirmesinde fiyat düzenlemesi yapılacaktır.

iPhone 3G kullananların internet paketleri ne olacak?

Operatörlerden kampanyalı iPhone 3G cep telefonu alanların aylık ödeme miktarları değişmeyecek. 3G teknolojisi gelene kadar kullandıkları ve EDGE hızında olan internet paketleri, yeni teknoloji ile birlikte katlanarak artacak ve telefondan internete girmek daha zevkli ve hızlı olacak.^

3G altyapı çalışmaları ile ilgili ihaleyi Turkcell kapmıştı. Çalışmalar bittiğinde Türkiye 3G teknolojisiyle tanışacak. Bizim yavru vatan KKTC’de vatandaşlar çoktan geçtiler bile. Bekleyip göreceğiz.

Reklamlar

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: