Numara Taşınabilirliğinde 2008 Durum Raporu

2008 yılında başlatılan ve numaranızı değiştirmeden başka operatöre geçme hakkı tanıyan numara taşınabilirliği sistemi 3 şirket arasında en çok Turkcell’in işine geldi. Geçtiğimiz yıl tam 294 bin abone numarasını Turkcell’e taşıdı. Turkcell, mobil numara taşınabilirliği ve 3G ihalesi ile sektör açısından yıllara yayılacak olan yeniliklerin ilk adımının yine 2008′ de atıldığı hatırlatıldı.

Turkcell’in yaptığı son açıklamada, ”İki-sıfır-sıfır-dokuz’a ‘Hoşgeldin’ dediğimiz yılın ilk gününde, 2008′ de numarasıyla avantajlarından yararlanma talebinde bulunarak Turkcell’i tercih eden 294 bin ve Turkcell ayrıcalığından vazgeçmeyen 36,3 milyon abonemize gönülden teşekkür ediyoruz” ifadesine yer verildi.

Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Lale Saral Develioğlu, konuya ilişkin değerlendirmesinde, yıllardır müşterilerine ”en”lerin Turkcell’ini sunmak için çalıştıklarını belirtti. ”Türkiye’de, açık ara en yaygın kapsama alanı, en yüksek ses kalitesi, en geniş hizmet ağı, en uygun fiyat teklifleri, ürün çeşitliliği ve dünyada birçok ilke imza atan uygulamalarla hizmetlerimizde fark yarattık. 2008 yılında da hem bireysel, hem de kurumsal müşterilerimize, onların ihtiyaçlarına ve kullanım alışkanlıklarına hitap eden 800 farklı kampanya sunduk. Kalitede üstünlüğümüzün yanı sıra bu kampanyalar da müşterilerimizin Turkcell’i tercih etmesinde önemli rol oynadı.”

Turkcell’ in Vodafone ve Avea’dan ayıran en büyük avantajı gerçekten de en yaygın kapsama alanın olması. Diğer türlü en uygun fiyat yönünden hala Vodafone’u tercih ediyorum. Gerçi benim hat Telsim’den kalma ve ben hala Telsim diyorum ama artık resmi olarak kullanılmamalı 🙂 Avea ise iyi ama daha da cazip hale gelmeli.

Reklamlar

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: