2009 Merkez Bankası Memur Alımı İlanı

merkez_bankasi_tcmb2Merkez Bankası; iktisat, işletme, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler fakültelerine dahil programlar ile bankacılık, hukuk, muhasebe, istatistik, bankacılık ve finans, matematik, endüstri mühendisliği programı mezunları arasından memur alacak. Memur alımı ile ilgili detaylar, adaylarda aranacak koşullar, sınav ve başvuru tarihleri ise şöyle belirlendi:

GÖREV İLE İLGİLİ BİLGİLER

Memurlar, şube görevlerinin yürütülmesine ilişkin tüm işleri yöneticilerin talimatları doğrultusunda yerine getirmek, yazı, rapor, tablo, grafik, slayt ve sunuş metinlerini hazırlamak, defter ve bilgisayar kayıtlarını tutmak, veri girişlerini yapmak, günlük dosyalama, haberleşme, arşiv hizmetlerini yapmak, gerektiğinde sair kıymetlerin muhafazasına katılmak ile yöneticileri tarafından kendisine verilen diğer işleri yapmakla görevlidirler.

ADAYLARDA ARANACAK KOŞULLAR

  • Türkiye’de en az dört yıllık eğitim veren veya yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulu’nca tanınmış yükseköğretim kurumlarının; iktisat, işletme, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler fakültelerine dahil programlar ile bankacılık, hukuk, muhasebe, istatistik, bankacılık ve finans, matematik, endüstri mühendisliği programlarında lisans ya da yüksek lisans eğitimi almış olmak,
  • 2007 veya 2008 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı’ndan 75 ve üzerinde KPSSP1 puanı almış olmak,
  • İyi derecede İngilizce bilmek, [son başvuru tarihi itibarıyla, son iki yıl içinde yapılan, Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (KPDS)’ndan en az 60 veya Test of English as a Foreign Language (TOEFL) Paper-based Test (PBT)’den en az 500 veya Computer-based Test (CBT)’den en az 173 veya Internet-based Test (IBT)’den en az 61 veya International English Language Testing System (IELTS)’den en az 6 puan almış veya Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS)’ndan en az 36 yabancı dil sorusunu doğru olarak cevaplamış olmak]
  • Son başvuru tarihi itibarıyla 30 yaşından büyük olmamak, (05/01/1979 ve daha sonra doğanlar. Bankamız çalışanları için bu şart aranmaz.)
  • Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Memurları Yönetmeliği’nin 10 . maddesinde belirtilen diğer koşulları taşımak .

SINAVLAR

Adaylar, Kamu Personel Seçme Sınavı’ndan aldıkları KPSSP1 puanı itibarıyla sıralamaya tabi tutulacak olup, ilk 100 aday (100 üncü adayla aynı puanı alan adaylar dahil) Ankara’da sözlü sınav-mülakata tabi tutulacaktır.

Sözlü sınav-mülakata katılacak adaylar http://www.tcmb.gov.tr adresinde ilan edilecektir. Sözlü sınav-mülakatta başarılı olan adayların, KPSS puanı ile sözlü sınav-mülakat puanlarının ortalaması alınmak suretiyle belirlenecek başarı sıralamasına göre tercih edebilecekleri şubeye atamaları yapılacaktır.

BAŞVURU

Adayların, 05 Ocak 2009 Pazartesi günü çalışma saati sonuna kadar Bankamızın http://www.tcmb.gov.tr adresinden elektronik olarak başvuruda bulunmaları gerekmektedir.
Başvuru ile ilgili daha fazla bilgiye Bankamızın web sitesinden ulaşılabilir.Şahsen veya posta ile yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır

Merkez Bankası Memur alım ilanına başvurmak için tıklayın.

Başvurular 05 Ocak 2009 saat 17:30′da sona  eriyor.

Reklamlar

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: