Savaş Muhabirinin Gözünden İnsan Manzaraları (fotoğraf)

Bir savaş muhabirinin fotoğraf makinesine takılan kareler o istenmeyen durumları çok güzel resmeder. Herşeyin özeti olur. Aşağıdaki fotoğraflar da o görüntüler. Fotoğrafçının gözüyle dünyanın hali. Çırpınmalar, acılar, kaybedilişler ve daha neler neler…

Afganistan, 1996. Kardeşinin mezarı başında bir kadın, Taliban Bölgesi. Afganistan, 1996. Mayından sakat kalan siviller Afganistan, 1996. Savaştan sonra Kabilden arta kalan harabeler Zimbabwe, 2000. HIV virüsü ile çırpınan sivillerin barınağıGüney Afrika, 2000. Torunuyla bir nine. Torunun ailesi AIDS den ölmüş Afganistan, 1986. Sovyet saldırılarından önce kılınan belki de son namaz!  El Salvador, 1984. İç savaş döneminden haberleri bile olmayan minikler Romanya, 1980. Hastanede ölüme terkedilen hasta masum çocuklar. Bosna, 1993. Yaralanan bir asker. Yüz ifadesi herşeyi anlatıyor. Bosna, 1993. Top oynanılan bir saha sonradan askeri mezarlık halini almış. Sudan, 1993. AÇLIK!… Somali, 1993. Yine AÇLIK!.. Somali, 1992. Kosova, 1999. Yolunda giden bir masuma tam o anda roket isabet etmiş!.. ABD, 1994. Hapishane!.. Pakistan, 2001. Eroin bağımlıları kliniği. Ruanda, 1994. ve SOYKIRIM . Zaire, 1994. Koleradan ölen Ruanda’lı mülteciler başka bir yere taşınıyor!.. Çeçenistan, 1996. Grozni harabeleri ve harabe olan bir çocuk. Çeçenistan, 1996. Var gücüyle ülkesini savunan bir Çeçen asker.

Savaş her ne kadar gerekli olsa da kimileri için, unutmayın ki en çok yara alan hep siviller olur.Savaşın olmadığı, barış ve kardeşliğin olduğu bir Türkiye umuduyla!

Reklamlar

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: