Iphone 3G için Türkçe Dil Paketi Geldi

728621472 Iphone 3G rüzgarı Türkiye’de esmeye başlamasından sonra gerçekten yoğun bir talep gördü. Yüksek fiyatına rağmen hatırladığım kadarıyla gelmeden 100.000 ön sipariş alan Apple telefonu geldikten sonra bazıları için küçük, bazıları için de büyük bir eksiklik olan Türkçe dil desteğiydi.iPhone 3G’nin güncellenen son yazılımı ile iPhone nihayet Türkçe olarak da kullanılır hale gelicek.

Apple tarafından geliştirilen iPhone 3G’nin 2.2 versiyonlu yeni yazılımı, iPhone 3G’deki Türkçe sorununu ortadan kaldırıyor. 21 Kasım’dan Cuma gününden itibaren Apple iTunes üzerinden indirilebilen yeni işletim sistemine Türkçe menü seçeneği de konuldu. Dileyenler bu yazılım indirerek iPhone’larını Türkçe menü ile kullanabilecek.

Cihazın çalışma performansını artıracak geliştirmelerin de yapıldığı yeni yazılım sayesinde dünyanın neresinde olursa olsun, herhangi bir iPhone 3G kullanıcısı o an internete bağlı olan bilgisayarındaki iTunes uygulaması ile yeni güncellemeyi otomatik olarak indirebilecek ve iPhone 3G’ye yükleyebilecek. Ardından Settings > General > International > Language menüsünden dili Türkçe seçip kullanabilecek. Ayrıca kullanıcı isterse bu yazılım güncellemesi sayesinde klavyedeki “Otomatik Düzeltme” özelliğini de kapatabilecek.

Reklamlar

Etiketler: , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: