Televizyonda Yeni Hologram Teknolojisi

cnn-live
Bugünkü haberlerim hep Amerika‘dan :).Ama bu seferki daha az seçimle daha çok yeni bir teknoloji ile ilgili.CNN televizyonun ilk defa seçimler için kullandığı Hologram Teknolojisi.Bilim kurgu filmlerinde görülen sahneler, bu teknoloji kullanılarak hayat buluyor.Çok uzaktaki hatun muhabirin, ana haber merkezindeymiş gibi görünmesini sağlayan teknoloji, medya için gerçekten büyük bir aşama.Videoda da göreceğiniz gibi Youtube’n video sayfasında bu teknolojiyi seçimlerden daha önemli olduğunu söyleyen var.Haksız da değiller hani.Bu teknoloji ilerde hangi durumlarda kullanılacağı da meçhul.Videosu ve birkaç fotoğraf.

CNN Turk’un sonradan yaptığı haberde ayrıntılarsa şöyle:
Situation Room’un deneyimli sunucusu Wolf Blitzer’in sunduğu canlı yayında merkez stüdyodan seçimle ilişkin son rakamlar aktarıldı.

Bu arada Barack Obama’nın zafer konuşmasını yapacağı Chicago’da nabız tutan muhabir Jessica Yellin’e bağlanılacağı söylendi.

Herkes canlı yayın ya da telefon bağlantısı beklerken bir anda muhabir Jessica Yellin’in hologramı stüdyoda beliriverdi.

Sanal olarak stüdyoya taşınan muhabirin kilometrelerce uzakta olmasına rağmen holografik bir görüntü olarak stüdyonun içinde belirmesi izleyenleri şaşırttı.

Deneyimli sunucu Wolf Blitzer duruma hemen açıklık getirerek, “Evet başardık, Jessica Yellin karşımızda, Jessica aslında Chicago’dasın biliyorum. Ama ilk kez yayında hologram teknolojisini deniyoruz” dedi.

“Seni CNN merkezine ışınladık. Seninle gerçekten yüz yüzeymişim gibi konuşacağım. Buradan en az bin mil uzaktasın ama burada gibisin. Bize Chicago’daki havayı aktarır mısın?” diyerek sözlerini sürdüren Blitzer’la Yellin’in konuşmaları CNN’e rakipleri karşısında artı puan kazandırdı.

cnn-hologram

jessica-yellin

Fotoğraf Kaynak

Etiketler: , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: