ttcocuk.com Çocuk Portalı Yayında

Türk Telekom‘un çocuklar için hazırladığı ttcocuk nihayet yayın hayatına başladı. 3/9 yaş arası çocuklar için ailelerin çocukları internette güvenerek ,eğlenerek ve öğrenerek eğitmesi hedef alınmış.Tamamı 3d (üç boyutlu) modelleme tekniği ile yapılmış olan çok kaliteli bir dizi mevcut sitede.TTçocuk, Türk Telekom’un sunduğu Masal ve Müzik Servisi’ndeki sevilen masalların yanı sıra genel kültür, teknoloji ve doğa konularında eğitici içeriğe sahip.

Tüm içeriğin görsel destekli bilgi oyunlarıyla birlikte sunulduğu portalda çocuklara özel oyunlar, masal animasyonları, doğa sevgisi ve çevre bilinci aşılayan konular yer alıyor. Çocuklardaki yaratıcılığı geliştirmeyi hedefleyen TTçocuk’ta, boyama ve el becerilerini geliştirecek oyunların yanı sıra, İngilizce öğrenmeye yardımcı uygulamalar da bulunuyor. Çocuklar, “Dünyamızı Tanıyalım” isimli harita oyununda dünyadaki ülkelerle Türkiye’nin illerini ve “Çarpan Balık” oyunu sayesinde de çarpım tablosunu öğrenebiliyor.
ttçocuk adresinden siteye ulaşabilir ve çocuklarınızı güvenli bir şekilde bilgisayar ve internet başında bırakabilirsiniz.Site tasarımı güzel ve gözü yormayacak şekilde pratik hazırlanmış.Tavsiye ediyoruz.

Reklamlar

Etiketler: , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: