Partilerin Ankara İsteği

Bilindiği üzere ABD‘de seçimler yaklaşmak üzere.Amerika’nın o kadar çok taliplisi olmuşuz ki bu seçim Amerikalılardan çok bizi ilgilendiriyor.Tıpkı bir Amerikalı gibi gelişmeleri saniye saniye takip ediyoruz.Bilmem farkındamısınız Türkiye’de de seçimler var.Aslında seçim kelimesini yanlış kullandım doğrusu şu:Türkiy’de kale düşürme yarışı var.

Şu “düşürme” kelimesine çok gıcık olurum bana savaşı anımsattığı için ama malesef son günlerde çok popüler oldu bu kelime.Hemen örneğini vereyim.CNN sipikeri:“Bağdat düşürüldü.”Ne kadar da soğuk bir kelime değil mi? Yakın zamanda Mehmet Ali Birand’ın Ankara düşürüldü diyerek ana haber bültenine başladığını duyarsanız şaşırmayın.Çünkü CHP,MHP,AKP(korumaya çalışıyor) gibi partiler Ankara’nın düşürülmesi için önemli silahşörlerini öne sürüyorlar.Bunların arasında benim ilgimi çeken CHP’nin yeni transferi SHP eski başkanı(resmen CHP’ye geçti) Murat Karayalçın.
Bilindiği üzere Karayalçın bundan önceki seçimlerde Ankara’dan Belediye Başkanı adayıydı.Hemde o zamanda şimdiki gibi ittifakla aday olmuştu.Peki şimdi arkasına CHP’yi alan Karayalçın o zaman arkasına hangi partiyi almıştı? Onu da ben söyleyim:HADEP yani şimdiki DTP.

Sorarım size bu işte ters giden bir şeyler yok mu?Acaba CHP çıkarları için mezhep mi değiştiriyor? DTPlileri muhattap almayan Baykal şimdi de daha önce DTPlilerin desteklediği birisini, Karayalçın’ı, aday gösterecek yüzü nerden buluyor? İşin ilginç yanı Başkent Ankara’dan aday gösteriyor.Bunun için diyorum bir gün Ankara düştü diye haberler duyarsanız hiç şaşırmayın.Çünkü ortada parti başkanları yerine bukalemunluk yapanlar var.Sürekli renk değiştirir dururlar.Oy için tüm yollar mübahtır onlar için…Küçük bir not daha Deniz Baykalı hac da görürseniz şaşırmayın mutlaka oy toplamak için gitmiştir…

Reklamlar

Etiketler: , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: