Yeni Windows 7 Adı Nerden Geliyor?

Uzun bir süredir geliştirilen yeni Windows sürümü, resmi adına nihayet kavuştu ve resmi adı bana göre çok ilginç oldu.Önce sayıs sonra harf şimdi yine sayı. Microsoft’tan Mike Nash’in duyurduğu bu gelişmeye göre yeni Windows piyasaya Windows 7 adıyla sunulacak. Yani Windows 7 kod adı, hiç de alışık olmadığımız bir biçimde resmi ad olarak belirlenmiş durumda…

Mike Nash, yeni Windows’u Windows 7 adıyla piyasaya sürmelerinin nedenini şu şekilde açıklıyor: “Yıllardır piyasaya sürdüğümüz her yeni Windows için farklı isimlendirme yolları kullandık. 3.11 gibi sürüm numaraları, 95 ya da 98 gibi tarihleri ya da XP ve Vista gibi etkileyici olacağına inandığımız isimler… Özellikle tarih kullanmamızın çok doğru olmadığını düşünüyoruz; çünkü Microsoft her yıl yeni bir Windows’u kullanıcılarına sunmuyor. En basitinden açıklamak gerekirse yeni Windows piyasaya süreceğimiz yedinci Windows olacak ve adı da Windows 7 olacak.”

Microsoft bugüne kadar geliştirme aşamasında kullandığı kod isimleri, küçük istisnalar dışında hiçbir zaman final sürümleri için kullanmadı. Özellikle konu Windows olduğunda, Windows 7 adı bir ilki temsil ediyor.Yeni Windows 7 ile ilgili daha önce gizmododa çıkan resmi görüntüleri ise şöyle:

allthingsd26allthingsd24allthingsd23
allthingsd22allthingsd21allthingsd20
allthingsd19allthingsd18allthingsd16

Reklamlar

Etiketler: , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: