2008 ÖSS,YDS ve OKS (2.)Yerleştirme Sonuçları

oks 2.jpgMerakla beklenen yerleştirme sonuçları çok şükür yarın açıklanıyor.Temennimiz herkesin istediği fakülteye yerleşmesi.Bu seneki sonuçlar zannediyorum herkes için sürpriz olacak.Çoğu kişi hiç beklemedikleri bölümlere gidecek. Bunlara hazırlıklı olun.Son kez yapılan OKS sınavının 2. yerleştirme sonuçları ve OSS ve YDS sınavlarının açıklanmasıyla ilgili detaylı bilgilerse şöyle:

ÖSS ve YDS

Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) ve Yabancı Dil Sınavı (YDS) yerleştirme sonuçları, yarın saat 09.30’dan itibaren internetten öğrenilebilecek.Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan’ın yaptığı yazılı açıklamaya göre, 15 Haziran 2008’de yapılan ÖSS ile 22 Haziran 2008’de yapılan YDS sonuçlarına göre yükseköğretim programlarına merkezi yerleştirme işlemleri tamamlandı. Sonuçlar, yarın saat 09.30’dan itibaren ‘ http://osys.osym.gov.tr ” ve ” http://osys2008.osym.gov.tr ” internet adreslerinden öğrenilebilecek.Yerleştirme sonuçları ve kayıt işlemleri ile ilgili basın duyurusunun da aynı saatte ÖSYM’nin internet sayfasında yer alacağı bildirildi.

OKS

Yerleştirme sonuçları Milli Eğitim Bakanlığının www.meb.gov.tr internet adresinden öğrenilebilecek. Herhangi bir okula yerleşmeye hak kazanan öğrenciler, kayıtlarını, 16-22 Ağustos arasında yaptırabilecekler. Kayıtlardan sonra boş kalan kontenjanlar 23 Ağustosta açıklanacak. Boş kontenjanlar için 24-25 Ağustosta ”tercihte yükselme” başvurusu alınacak ve 1 Eylülde sonuçlar duyurulacak. 2-4 Eylül arasında da tercihte yükselme sonucunda yerleşmeye hak kazanan adayların kayıtları yapılacak.

Technorati : , , , , , ,

Del.icio.us : , , , , , ,

Reklamlar

Etiketler: , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: