Karpuz Gibi Klima Satılıyor

Havaların ısınmasıyla Karpuz gibi klima satılıyor.1993’ten bu yana klima fiyatları yüzde 90 ucuzladı. O zaman 100 lira ise şimdi sadece 10 lira. Telefon da bilgisayar da hepsi öyle. Dünyada bir kategori hariç herşeyin fiyatı düşüyor.Bu satış geçen senelere göre bayağı artmış,Bu birazda kuraklık olduğunu gösteriyor geçen seneye göre evlerde ve işyerlerinde hayli artış söz konusu,Bunun yanında ufonun vantilatör soğuk hava da Kilimalara az da olsa rakip.Bu arada herkesin ağzında da klima hasta eder diye birşey söz konusu.Şimdi gelelim hasta eder mi?
Su sizi hasta ediyor mu? -(Hayır) Peki şimdi 5 derecede bir suyu hortum ile burnunuza tutsalar, rahatsız eder mi etmez mi? İşte klima da öyle. Sen klimayı bilmem kaç derecede suratına doğru üfletirsen hasta eder tabii… Klima böyle yapılması için değil ki… Klima seni hasta etmez, sen onu yanlış kullandığın için hasta olursun.Odanın sıcaklığının, dış hava sıcaklığının en fazla 8 derece altına indireceksin. Dışarısı 32 ise içeriyi 24’e ayarlayacaksın. 24 yüksek gibi görünebilir ama değildir. Klima odanın nemini aldığı için sen nemsiz bir yerde 24’te değil 28 derecede bile durursun.
Klima alırken nelere dikkat etmeli?
Artık soğukluğuna değil artık tüm teknolojiler iyi üretiliyor.Neye dikkat edilmeli tabikide A serisi olması ve enerji tasaruflu olması bunlara çok dikkat edilmesi gerektiğinin üstüne basıyorum.

Etiketler: , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: