Blogger Yeni Yazı Paneli Olmamış!

Bloggerda son bir ay içinde aniden bir sürü değişiklik meydana geldi.Çeşitli bloglarda bazılarından bahsedildi.Ben de yeni yazı panelinden bahsedeyim.Başlayalım anlatmaya neler değişmiş diye.Öncelikle şuanda da bu yazıyı yazdığım Blogger yeni yazı paneli maalesef yine olmamış.Siz de göreceksiniz ya da görmüşsünüz Googlepages yazı panelinin aynısı.Eskisinden farkı ne peki?Farkı eski yazı panelinin artistik hali pek bir farkı yok.

  • Resimleri fare yardımıyla sürükleyip istediğinniz yere aktif bir şekilde bırakabiliyorsunuz.Bu özelliği de pek doğru düzgün kullanılmıyor.İstediğiniz yere koyamıyorsunuz.
  • Link ekleme fonksiyonunda da değişiklik var.Resimde de görüldüğü gibi web adresi ya da e-mail adresi seçeneği konulmuş.
  • Küçük fakat yararlı bir konuysa yazdığınız linki denemenizi sağlıyor.Ama benim istediğim linkin açılacağı pencere seçme seçeneği hala yok.Beğenmedim.Böyle olacaksa ben yine Windows Live Writer kullanırım ona göre 🙂

  • Yazı panelinin yukardaki düğmeleri dediğim gibi GooglePages düğmeleri.Bir nevi Google yeni birşey yapmış değil zaten var olan bir servisinin özelliğini buraya almış.Google bu yazı paneli konusunda elinden geleni yapmıyor.Tahmin ediyorum ki Windows Live Writer masaüstü blog yazılımını kullanan blogcuların sayısı çok fazla.
  • Yeni yazı panelinde video özelliği daha konulmamış.Yapılacaklar listesindeymiş diyorlar.Bence bu yazı paneli Google hep Draft’a bıraksın mümkünse de bir mezar hazırlasın.

Diğer değişen 2 özelliği daha varmış.

  1. Safari 3’le hatasız çalışıyor.
  2. Yeni Önizleme penceresi.(ne sağlıyorsa?)

Denemek için Blogger Draft‘a gitmelisiniz.

Reklamlar

Etiketler: , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: