Önder Sav İslamiyeti Başından Savdı

SAV29 CHP genel sekreteri Önder Sav‘ın Ankara’nın Elmadağ ilçesindeki parti teşkilatını ziyareti CHP’nin İslam’a karşı yaklaşımını tekrardan bizlerin malumuna sunmuştur. Hemen akla şu düşünce gelebilir.”Kardeşim bu sözler Önder Sav’ı bağlar. Bu CHP’nin genel kanaati anlamına gelmez.”.Elbette bu sözler Önder Sav’ı bağlar. Ama bu saygısız sözleri sarf eden CHP’nin genel sekreteri olursa, meseleyi bu mantık içerisinde safça da geçiştiremeyiz.
Bu olay, mütedeyyin halkımızın (zaten bildikleri) bir gerçeği tekrardan hatırlamasına vesile olmuştur. Bu gerçek şudur ki;CHP, Atatürk’ten sonra, İslami değerleri Önder Sav gibi hep başından savmış, dinin gizli münkirliğini yapmış, eline geçtiği her fırsatta inananları hep mahcup ve mağdur etmiştir.1940’dan sonra ki CHP’ye bir bakalım. Milli Şef döneminin diktatör lideri İsmet İnönü’nün bu ülkede din adına yaptıklarına bir göz atalım. Ezanın Türkçe okutulması ve bunda ısrar edilmesi, bazı camilerin samanlıklara çevrilmesi, Kur’an-ı Kerim’in korkularak okunan bir kitap haline getirilmesi işte bu dönemin karanlık uygulamalarıdır.Büyüklerden çokça dinlediğim bu hadiseler rahmetli Adnan Menderes’in iktidara gelişiyle son bulmuştur.
Bugüne geldiğimizde manzara çok farklı değildir. Başörtüsü denildiğinde bir hayalet görmüş gibi feryad-ı figan eden, imam-hatip liselilerin eşit katsayılarla üniversitelerde değerlendirilmesi mevzusu gündeme geldiğinde gardını alan boksör gibi hemen tüm uzlaşma yollarını tıkayan aynı CHP’dir. Geçmişten gelen ahlaki yasalarıyla laikliği, dinin düşmanı haline getiren, şahsi ve partisel handikaplarıyla insanları laiklik karşıtı bir tutuma sevk eden, CHP değil midir?Laikliği şemsiye gibi bir koruma fenomeni haline getiren, her sıkıştığında bu şemsiyi açıp altına giren, lafa gelince laiklik; din ve vicdan hürriyeti deyip akabinde dinin gereği olan hadiselere tahammülsüz bir tavır sergileyen yine CHP değimlidir? Bu manzaranın demirbaş figürleri de CHP’nin jakoben, elit fikir babaları ve rantiyeci grubudur. İşte bunlardan biride CHP genel sekreteri Önder Sav’dır.
CHP’ye rey veren bir vatandaşımızın hacca gitmek istemesine mukabil verilen kin yüklü,hakaret içerikli cevabı tekrar hatırlayalım.”Boş ver, Araplara para kaptırma”.”Bakarsın Muhammed seni bırakmaz.Sen yine şey yapma…”İsmet İnönü’nün,Deniz Baykal’ın isimlerini ağızına alırken esas duruşa geçen Sav,Peygamberler Sultanı’na sanki babasının oğlu gibi Muhammed diye hitap ediyor ve Alemlerin Reis’inin şefaat kucağına girmek isteyen bu vatandaşa”Bakarsın Muhammed seni bırakmaz ‘’diyor.
Önder Sav!,Önder Sav!;bu vatandaşımızın zaten gayesi Peygamberimizin onu bırakmamasıdır.Mustafa Ünal isimli o vatandaş biliyor ki, Rasulullah tutarsa,Allah(cc)’da tutar ama O bırakırsa Allah(cc)’de bırakır.Sen gayret ette Hz. Muhammed(sav) seni tutsun ve bırakmasın.Tutsun ki bu pervasızlığın ahrette ebedi ızdırabına vesile olmasın.
Şahsım adıma Önder Sav’ı tüm hislerimle kınıyor ve acilen tüm İslam Aleminden özür dilemeye davet ediyorum

Reklamlar

Etiketler: , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: