Memleketim Iğdır Doğal Gaza Kavuşuyor!

Ee nihayet oldu.Hatırlıyorum bir seçim mitingine katılmıştım.Orda konuşan biri demişti ki burnumuzun dibinde Doğubeyazıtta doğalgaz çıkıyor taa Batıya gidiyor Iğdıra gelmiyor demişti.Sene 2000di yanlış hatırlamıyorsam ya da daha az…Tam 8 sene geçmiş ses yeni gereken kulaklara gitmiş…Ama eskiye göre sesin yayılma hızı artmış en azından bu iyi haber :D… Iğdıra doğal gaz döşeme işlerine başlanacak en kısa zamanda  yetkilinin dediğine göre.
Iğdırın belki hala çoğu Türkiye vatandaşının il olduğunu bilmediği Doğunun Çukurovası(iklimden dolayı) ve Doğunun Parisidir.(konumundan dolayı).Artık havasından çok şikayet edilen ığdırın böylelikle tertemiz bir il olma yoluna giriyor.Daha yaşanılabilir bir hal alacak
Konuyla ilgili haber şöyle:Iğdır doğalgaz iletim hattı ihale edilerek çalışmalara başlandı. Ağrı’nın Doğubeyazıt ilçesinden çekilecek boru hattının fizibilite çalışmaları için ekipler ölçüm ve incelemeyi sürdürüyor.
Konu hakkında açıklamada bulunan Botaş CS11 Kamprosör Başmühendisi Zafer Yalçın, “Iğdır doğalgaz iletim hattı arazi etüt harita ve kamulaştırma mühendislik işi 25 Mayıs 2007 tarihinde 440 bin ytl’ye ihale edildi. Mevcut Doğubeyazıt – Erzurum doğalgaz iletim hattı üzerinden çıkış alınarak Iğdır iline gaz arzı sağlanacaktır.” dedi.
Doğalgazın gelmesiyle hava kirliliğinin tamamen ortadan kalkacağını belirten yetkililer, etrafı dağlarla çevrili Iğdır’a doğal gaz ile birlikte özellikle kışın Iğdır’da iklim değişikliği olacağını söylediler

Reklamlar

Etiketler: , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: