Youtube’a Yine Kapatma Geldi!

Burada az önce bir haber okudum.Bir tane kendini bilmezin Atütürk’e hakaret içeren “Turko Maymun” adlı videosu yüzünden Ankara Cumhuriyet Savcısı Kürşat Kayral siteye Türkiye’den erişimin yasaklanmasını istediğini gördüm.Okumamın ardından bir saat bile geçmeden Youtube aşağıdaki resimde görülen erişim yasağı uyarısıyla karşılaştım.

Şimdi bu konumda şunu söyleyebilirim bu habere ya da yasağa hem sevindim hem üzüldüm.Sevinmemin sebebi Youtube hala böyle iğrenç videoları kabul etmesi.İstese Türkiye’den bir ekip kurup (parası çok Google’n) yüklenen videoları denetleyebilir en azından gelen o kadar şikayeti değerlendiren bir bilirkişi oluşturabilir.Bunun için gönüllü olan bile çıkar eminim.

Diğer taraftan üzülüyorum çünkü Türkiye’de internete sansürde belli bir mantığın olmaması ve yasaların yetersiz olması.Böyle yasaklar yaparken bilmeli ki yasakladığı servislerden fayda gören nice insan var. (Nitekim WordPress gibi ama Youporn gibi değil 😀 )Kısacası böyle yazılar gördükçe duygularım karma karışık oluyor walla neysee.

Reklamlar

Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: